עיבודי רצועות

לכל לקוח ולכל מכונה צרכים ואילוצים שונים. לא תמיד מוצר מדף סטנדרטי יפתור את הבעיה ויש צורך להתאים את המוצר ליישום הספציפי.

ביכולתנו להציע ציפויים שונים, חירור, כרסום והשחזות להתאמה מירבית של המוצר. ניתן אף לבצע מספר תהליכים על רצועה אחת וכך להפכה לפריט ייחודי התפור לפי מפרט הלקוח.

עיבודי כרסום והשחזה

  • כרסום גב רצועה – כרסום זה מבוצע כאשר רוצים לקבל דיוק גדול יותר בעובי הרצועה או כאשר רוצים לקבל פני שטח מחוספסים על גב הרצועה בכדי להגדיל את החיכוך בין הרצועה למוצרים שמשונעים עליה.
  • חירוץ אורכי של גב הרצועה – חירוץ אורכי של גב הרצועה או הציפוי שעל גב הרצועה מאפשר לנו חופש תכנוני רחב.
  • חירוץ אורכי של שיני הרצועה – חירוץ אורכי זה מיועד לשם יישומי מרכוז של הרצועות בעת תנועתן. ניתן בעיקר לראות שימוש בעיבוד זה ברצועות וואקום שם יש חשיבות למרכוז נכון של הרצועה כנגד משאבות הוואקום.
  • הסרת שיניים – עיבוד זה מיועד בעיקר ליישומי הובלה ושינוע כאשר החללים שנותרו לאחר הסרת השינים משמשים למיקום הפריטים המשונעים.
  • כרסום כיסים – ניתן לכרסם כיסים לתוך הציפוי שעל גב הרצועה. כיסים אלו משמשים לשינוע מדויק של המוצר היושב בתוך הכיס, בד"כ ללא אפשרויות לתזוזה.
  • חירוץ רוחבי – חירוץ זה לרוחבה של הרצועה מאפשר מתן גמישות לרצועות בעלות ציפוי עבה ובכך לאפשר להם להתפתל סביב לגלגלי רצועה בעלי קוטר קטן יותר.

חירור

חברת לאון פסח ובניו מתמחה זה שנים רבות בעיבודי חירור של רצועות ומסועים. ניתן ליישם חורים אלו לרצועות תזמון, רצועות שטוחות ורצועות מסוע שונות.

  • רצועות מנוקבות – אלו רצועות / מסועים אשר בהם החורים מפוזרים במקומות ספציפיים ולא על כל שטח הרצועה. החורים ברצועות אלו משמשים ליישומי וואקום מיוחדים או לחיבורים שונים המתלבשים על הרצועות.
  • רצועות מחוררות – אלו רצועות / מסועים אשר בהם החורים ממוקמים לפי תבנית מוגדרת החוזרת על עצמה לאורך כל הרצועה. חורים אלו מיועדים ליישומי וואקום,ליישומי שטיפה או ליישומי אוורור וקירור של המוצרים המשונעים על הרצועה.
  • רצועות וואקום מיועדות למגוון תעשיות: תעשיית הנייר והקרטון, תעשיית הדפוס, תעשיית ההיי-טק, מכונות אריזה ועיטוף, מכונות שטיפה, מיון דואר.

רצועות עם ציפויים

ציפוי רצועות הינו למעשה תהליך של הוספה של שכבה אחת או יותר על רצועת הבסיס.
שינוי זה מאפשר לנו לספק ללקוח רצועות חדשות בעלות מגוון רחב של תכונות שניתן להקנות לרצועות כגון פני שטח בעלי מקדם חיכוך גבוהה או נמוך, רמות קושי שונות החל מהרכות של החומרים הספוגיים וכלה בקושי של ציפויי הפוליאוריתן הקשיחים.
הציפויים השונים אף מקנים לרצועות עמידות בפני חומרים שונים כגון: שמנים, שומנים, דלקים, אוזון, מים ועוד.  ניתן לצפות סוגי רצועות שונים – רצועות תזמון, רצועות שטוחות, רצועות מסוע, רצועות טרפזיות ורצועות מצולעות (POLY V). ניתן לקבל רצועות מצופות ברוחב של עד 600 מ"מ ואורך של 90,000 מ"מ !
ישנם שני אופני ציפוי : ציפוי עם תפר וציפוי אינסופי ללא תפר. הציפוי עם תפר מתאים למרבית היישומים ואחוז ניכר מהרצועות המצופות הינן מסוג זה. ישנם מספר יישומים בהם ישנה חשיבות רבה לאורך החיים של הרצועה, לאחידות העבודה ולסכנה כי תנאי הסביבה והעבודה של הרצועה עלולים לפגוע בציפוי. למקומות אלו אנו מספקים רצועות בעלות ציפוי אינסופי ללא תפר.